Ach co to była za noc 😊 6. Noc Spadających Gwiazd z 11 na 12 sierpnia była wyjątkowa i pełna atrakcji.

Wspólne obserwacje nieba w poszukiwaniu Perseidów stały się już dąbrowską tradycją. Jak co roku podczas 6. Nocy Spadających Gwiazd na plaży nad Pogorią III zgromadziły się setki mieszkańców regionu, by bawić się wspólnie, a po zapadnięciu zmroku poszukiwać spadających gwiazd.

Bez względu na wiek i zainteresowania, w tym dniu każdy znalazł coś dla siebie. Na plaży przy Centrum Sportów Letnich i Wodnych Pogoria, w specjalnym namiocie, przygotowana została strefa chilloutu, gdzie przy kojących dźwiękach muzyki, w gronie znajomych, można było aktywnie spędzić czas.

Wydarzenie rozpoczęło się obserwacją Słońca razem z Obserwatorium Astronomicznym Dariusz W. Nelle. Wspólnie polecieliśmy w kosmos, budując rakietę kosmiczną oraz zagraliśmy
w Międzypokoleniowe bingo. Aktywni mogli poćwiczyć fitness z profesjonalną instruktorką z Crossfit Sparta.

Zwieńczeniem dnia była Międzypokoleniowa dyskoteka na plaży, która rozpoczęła się kursem tańca bachata. Wszyscy wspaniale się bawili, a wiek nie miał znaczenia!

Wieczorem kiedy zgasły światła, wszyscy zapatrzeni byli w niebo i podziwiali spadające gwiazdy, grające tej nocy pierwszoplanową rolę.

Organizatorem wydarzenia była Akademia WSB, a partnerem inicjatywy Centrum Sportu i Rekreacji
w Dąbrowie Górniczej.