Bezpłatne wsparcie psychologiczne dla rodziców naszych studentów

Mając świadomość tego, że samopoczucie i zdrowie psychiczne mają znaczący wpływ na naszą kondycję fizyczną, również na odporność – Akademia WSB  ponownie uruchamia dla studentów, słuchaczy i doktorantów i rodziców naszych studentów bezpłatne wsparcie psychologiczne.

Praca zdalna, brak kontaktu ze znajomymi i rodziną, brak spotkań towarzyskich, strach przed zakażeniem – to wszystko powoduje, że nasze zdrowie psychiczne w czasie pandemii może znacznie ucierpieć. Choć sytuacja trwa już od kilku miesięcy, nadal budzi lęk i nie każdy jest w stanie sobie sam z tym wyzwaniem poradzić.

 

TERMINY PORAD

Nasi psychologowie czekają na Państwa w poniedziałki, środy i piątki. Rozmowa z psychologiem będzie przeprowadzana w formie telefonicznej lub zdalnej, przy zachowaniu pełnej poufności.

Poniedziałek godz. 12.00–16.00 – język polski, tel. 32 295 93 09

Justyna Rutkowska – psychoterapeuta, psycholog, psychoonkolog, dyrektor VERSO Instytutu Psychoterapii i Zdrowia, członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej, Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego.

 

 

 

 

Środa godz. 10.00-12.00 oraz 16.00-18.00 – język polski i język rosyjski, tel. 32 295 93 06

dr n. hum. Radosław Molenda – wykładowca Akademii WSB, adiunkt, konsultant ds. pomocy psychologicznej. Wpisany do Spisu Psychologów Polskich. Porady psychologiczne udzielane są w języku polskim i rosyjskim.

 

 

 

Piątek godz. 16.00–20.00 – język polski i język angielski, tel. 32 295 93 08

dr n. hum. Dominika Siewniak-Maciuszek – wykładowca Akademii WSB, starszy asystent w Oddziale Psychiatrycznym Zagłębiowskiego Centrum Onkologii Szpitala Specjalistycznego w Dąbrowie Górniczej. Porady psychologiczne udzielane są w języku polskim i angielskim.

 


O czym możesz porozmawiać z psychologiem?

– Napięcie emocjonalne, odreagowanie wobec najbliższych
– Kryzys w bliskich relacjach
– Komunikacja z partnerem, partnerką, dziećmi
– Napięcia w ciele, bóle, objawy psychosomatyczne
– Higiena psychiczna w okresie izolacji społecznej
– Konflikty w rodzinie
– Obawy o przyszłość – studia, praca, płynność finansowa
– Wsparcie bliskich w rodzinie, osób starszych, słabszych
– Wyciszanie umysłu, opiekowanie się sobą
– Natłok myśli, bezradność, niechęć
– Melancholia, depresyjność, smutek
– Trudności z koncentracją, zapamiętywaniem, myśleniem
– Kłopoty ze snem i odpoczynkiem
– Odpuszczanie sobie, odmawianie, podejmowanie decyzji
– …a może coś jeszcze innego?

Czekamy na Państwa kontakt na Skypie (nazwa użytkownika: wsparcie psychologiczne Akademii WSB) lub pod telefonem w wymienionych poniżej terminach. W przypadku gdy numer będzie zajęty – oddzwonimy. W razie problemów technicznych bardzo prosimy o kontakt pod numerem 32 295 93 40 lub mailowo rektorat@wsb.edu.pl

Uruchamiając te działania, Akademia WSB chce Państwa zapewnić o swoim wsparciu i trosce. Nie wstydźmy się korzystać z pomocy, jeśli naprawdę jej potrzebujemy. Czasem wystarczy rzetelna i spokojna rozmowa z drugą osobą, by spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość przez jaśniejsze okulary.