Czy świat zbudowany jest z klocków? Jak działa akcelerator? Dlaczego niebo jest niebieskie?A także… dlaczego rodzice są bardziej zmęczeni niż dzieci? To tylko część pytań, na które odpowiedział dr Tomasz Rożek – fizyk, dziennikarz naukowy, prowadzący program SONDA 2 (w TVP2) – podczas wykładu dla studentów Uniwersytetu Dziecięcego Akademii WSB, który odbył się 17 grudnia 2018 r. w Akademii WSB.

W spotkaniu poświęconemu tematyce cząstek elementarnych wzięło udział kilkuset małych studentów, którzy przenieśli się do pasjonującego świata fizyki. – Wyobraźmy sobie, że gwiazda to ziarenko piasku. Czy wiecie, że we Wszechświecie jest więcej gwiazd niż ziaren piasku na kuli ziemskiej? To co najbardziej intrygujące w otaczającym nas świecie jest przed nami niedostępne. To co widzimy, jest tak naprawdę maleńkim skrawkiem tego co jest . Każdy z Was może odkrywać Wszechświat. Zadawajcie pytania – to przybliży was do fascynujących odkryć– podkreślił dr T. Rożek.

Wykład był kolejnym z cyklu zajęć realizowanych w ramach Uniwersytetu Dziecięcego Akademii WSB kierowanego do dzieci w wieku 6-12 lat. W Akademii WSB, już od ponad 10 lat, mali studenci mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania, poznawać innowacje świata nauki poprzez udział w wykładach, warsztatach, laboratoriach czy wycieczkach. Zajęcia prowadzone są przez najlepszych popularyzatorów nauki z różnych dziedzin (wśród tegorocznych wykładowców znaleźli się m.in. prof. Antoni Tajduś, dr Paulina Polko oraz gen. dr Roman Polko, Karol Wójcicki, dr Tomasz Rożek czy Robot Eugenius).

Zostań studentem Uniwersytetu Dziecięcego Akademii WSB już od lutego 2019 r.!

Już dzisiaj dołącz do społeczności akademickiej Uniwersytetu Dziecięcego Akademii WSB. Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu zajęć w II semestrze (luty-czerwiec 2019 r.) oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.ud.wsb.edu.pl .