„W krainie magii – czyli o naukowych wyjaśnieniach tajemnych spraw”

Kim jest współczesny alchemik? Czy da się czarować fizyką? Czy nauka potrafi wyczarować więcej niż czarnoksiężnik? Zapraszamy na niezwykle magiczny i tajemniczy wykład oparty na doświadczeniach, które objaśnią dzieciom prawa fizyki i chemii. Popularyzatorka nauki – Pani Marta Koplejewska zaprezentuje studentom magię wywoływaną nie różdżką, a eksperymentami naukowymi. Czy czujne szkiełko i oko studentów UD WSB rozróżni magię od nauki? A może wszystko okaże się jednak magią rodem z Hogwartu? Jest tylko jeden sposób, aby się przekonać.

Oligofrenopedagog i nauczyciel fizyki z kilkuletnim stażem pracy, wykładowca akademicki oraz popularyzatorka nauki w Uniwersytetach Dziecięcych. Praca z dziećmi i młodzieżą jest dla niej wielką pasją. Lubi nowe wyzwania oraz stosuje niekonwencjonalne metody nauczania. Przygotowywała uczniów do wielu konkursów, w których osiągnęli wysokie lokaty. Pracę traktuje bardzo odpowiedzialnie, a zdobyta wiedza i uśmiech dziecka jest dla niej największą nagrodą. Prowadzone wykłady: „Czy niemożliwe jest możliwe – fizyka w świecie baśni”, „W stronę tęczy… – o zjawiskach świetlnych”.