dr Andrzej Kędziorski

Wieloletni pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego i wykładowca zagadnień fizjologii człowieka i zwierząt oraz biologicznych podstaw zachowania. Jest współautorem i tłumaczem materiałów dydaktycznych i naukowych dla studentów. Prowadził także zajęcia dla młodzieży szkolnej. Jest współautorem dwóch książek popularnonaukowych dla młodzieży: „Świat zwierzęcych zależności” oraz „Zadziwiający świat stawonogów” wydanych w serii „Tajemnice zwierząt”.

Prowadzone wykłady:

Wykład pt. „Ja widzę!!!” 

Podczas wykładu dzieci poznają budowę ludzkiego oka oraz zasady działania narządu wzroku. Każdy ze studentów będzie badał swoje oczy i sprawdzi jak reagują na liczne doświadczenia, które będzie prowadził wykładowca. 

Wykład pt. „Ja się ruszam”

Zwykle nie zdajemy sobie sprawy z tego, że naszą zdolność wykonywania ruchów zawdzięczamy harmonijnej współpracy różnych narządów naszego ciała. Uszkodzenie któregokolwiek z nich ogranicza lub znosi całkowicie możliwość poruszania się. Podczas wykładu poznamy nasz aparat ruchowy i na przykładach przeanalizujemy jego działanie. Przekonamy się także na ile słuszne jest powiedzenie „ruch to zdrowie”.

dr Andrzej Kędziorski

dr Andrzej Kędziorski