mgr Anna i Marcin Lieber

Popularyzatorzy nauki, współpracujący z siecią Uniwersytetów Dziecięcych WSB od roku 2015.

mgr Anna Bączek – Lieber – Założycielka Teatru Trip, Aktorka, Animator Kultury, Szkoleniowiec, nadworny Szef. W Teatrze Trip jest odpowiedzialna za koordynację pracy artystycznej, produkcję spektakli teatralnych, prowadzenie warsztatów i przede wszystkim kreacje sceniczne. Absolwentka Studium Aktorskiego przy Teatrze Śląskim w specjalizacji aktor dramatu oraz L’Art Studio w Krakowie. W 2008 roku zdała egzamin  przed państwową komisją egzaminacyjną Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Związku Artystów Scen Polskich w Warszawie, zdobywając dyplom zawodowego aktora dramatu.

Swoje pierwsze kroki aktorskie stawiała na scenie Teatru Śląskiego. Będąc jeszcze studentką zagrała rolę Julii w spektaklu „Manekin, czyli kochanek Hitlera” w reż. Andrzeja Rozhina. Współpracowała z Teatrem Śląskim w latach 2006 – 2011, grając m.in. w spektaklach: „Mateczka” reż. Andrzej Majczak, „Badenhaim 39” reż. Piotr Szalsza. Doświadczenie w pracy jako animator kultury dzieci i młodzieży zdobywała podczas występów artystycznych m.in. dla Teatru Nikifory, Teatru Wielkie Koło z Będzina, Szkoły Tańca Nova w Katowicach, Kina Panorama w Chorzowie, Fundacji Teatralnej w Katowicach, oraz na obozach integracyjnych Universite d’ete Federation des Comites de Jumelage de L’Osie.

W roli instruktora teatralnego i szkoleniowca pracuje od 2008 roku. Ma za sobą ok. 400 godzin przeprowadzonych warsztatów teatralnych dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych. W ramach współpracy z Fundacją Rozwoju Świętochłowic, prowadziła trzy edycje warsztatów teatralnych dla młodzieży w projekcie „Ekstremalni wizjonerzy – reintegracja społeczna i zawodowa młodzieży.” Scenariusze powstawały podczas pracy laboratoryjnej z młodzieżą. „Miejski Babilon”, zajął m.in. drugie miejsce w Przeglądzie Małych Form Teatralnych „Z EFSEM NA SCENĘ” organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego. Podczas drugiego projektu, „Seniorzy XXI wieku – aktywni, nowocześni, zaangażowani” powstał spektakl „Kobiety, portret wielokrotny” Spektakl ten oprócz premiery finalizującej warsztaty teatralne został wystawiony już na kilku scenach woj. Śląskiego. Największym sukcesem warsztatów jest zarażenie uczestników pasją i chęcią zabawy oraz rozwoju poprzez teatr.

mgr Marcin Lieber – Współzałożyciel Teatru Trip, Aktor, Animator Kultury, Pilot wycieczek, Przewodnik, Student historii sztuki Uniwersytetu Śląskiego, nadworny Globtroter.  Absolwent Studium Aktorskiego przy Teatrze Śląskim w specjalizacji aktor dramatu oraz historii sztuki Uniwersytetu Śląskiego. W 2008 roku zdał egzamin  przed państwową komisją egzaminacyjną Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Związku Artystów Scen Polskich w Warszawie, zdobywając dyplom zawodowego aktora dramatu.

Debiutował w Teatrze Śląskim w roli Donalbaina w „Makbecie” w reżyserii Henryka Baranowskiego. Z Teatrem Śląskim związany w latach 2005 – 2010.

Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywał grając w spektaklach dla najmłodszych oraz prowadząc animacje i warsztaty teatralne m.in. w Teatrze Nikifory, Teatrze dla dzieci „Dreamart”, Tatrze dla dzieci „Apriori” działającym przy Pałacu Kultury w Dąbrowie Górniczej, agencji „Prym Art”, Teatrze Wielkie Koło z Będzina. Prowadził animacje dla dzieci oraz dorosłych m.in. dla „Grupy Białko” z Warszawy, firmy „Dell” z Łodzi. W 2007 roku prowadził zajęcia – terapii przez teatr – w domach poprawczych w Pszczynie, Raciborzu oraz w Radzionkowie w ramach projektu „Kultowa młodzież w kul społeczeństwie. Reintegracja społeczna i zawodowa młodzieży”, współorganizowanego przez „Business Center 1” z Katowic.

mgr Anna i Marcin Lieber

mgr Anna i Marcin Lieber