Miło nam poinformować, że Uniwersytety Dziecięce Akademii WSB  zostały nominowane w aż 3 kategoriach do prestiżowej nagrody Słoneczniki 2019 promującej inicjatywy kierowane do dzieci i młodzieży z terenu województwa śląskiego. Szczególnie cieszy nas fakt, że zgłoszeń oraz oceny dokonują rodzice dzieci uczestniczących w naszych projektach.

Inicjatorem nagrody „Słoneczniki 2019” jest portal  CzasDzieci.pl.  Jak podkreślają organizatorzy poprzez przyznanie wyróżnień chcą docenić i nagrodzić organizatorów najlepiej przygotowanych wydarzeń, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju młodych adresatów, będąc równocześnie najlepszą rozrywką.

Podstawowym założeniem konkursu jest oddanie głosu rodzicom, jako najlepszym ekspertom oceniającym dane inicjatywy. To rodzic, jako osoba najbliższa dziecku, najlepiej wie, jak bawiły się dzieci na danych zajęciach i co wyniosły z nich wartościowego. Dlatego poproszono Rodziców o zgłaszanie i komentowanie najwartościowszych według nich inicjatyw, w których uczestniczyli w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy oraz głosowanie na nominowane wydarzenia i oceniane ich.

W tej edycji Słoneczników o nagrodę powalczą:

Kategoria JĘZYK – odpowiada rozwijaniu u dziecka inteligencji językowej
 Akademia WSB czyta dzieciom
Organizator: Akademia WSB

Kategoria MUZYKA – poczucie rytmu, gra na instrumencie, umiejętności wokalne, wrażliwość muzyczna
 Uczę się z Mozartem (wykład prof. Mirosław Kisiel)
Organizator: Uniwersytety Dziecięce Akademii WSB

Kategoria PRZYRODA – rozumienie praw przyrody, wrażliwość ekologiczna, umiejętności badawcze, klasyfikacyjne
 Szczęście na 8000 m. n. p. m. Jak zdobyć Koronę Himalajów
Organizator: Uniwersytety Dziecięce Akademii WSB