„Świat jest z klocków!”

Klocki Lego to doskonała zabawka. Trudno ją zepsuć, jest bardzo trwała, a z poszczególnych elementów można zbudować niemal wszystko. Podobnie jest z atomami i innymi cząstkami elementarnymi, które budują otaczający nas wszechświat. O fascynującej budowie materii fragmentach gwiazd w każdym z nas oraz o astronomicznej liczbie połączeń nerwowych w ludzkim mózgu opowie dr Tomasz Rożek.

Nasze ciało to maleńka materia potężnego Wszechświata, czyli maleńkie atomy pierwiastków zbudowane z mniejszych cząsteczek zwanych elektronami, protonami i neutronami. Dr Tomasz Rożek przedstawi nam fascynującą budowę materii, opowie o fragmentach gwiazd w każdym z nas oraz o astronomicznej liczbie połączeń nerwowych w ludzkim mózgu.

Dr Tomasz Rożek – z wykształcenia fizyk, z zawodu dziennikarz naukowy. Jest współzałożycielem Polskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Naukowych Naukowi.pl i pomysłodawcą, założycielem i prezesem stowarzyszenia Śląska Kawiarnia Naukowa. Współpracował z dziennikami, tygodnikami i miesięcznikami ogólnopolskimi m.in. „Wiedza i Życie”, „National Geographic”, „Wprost”, „Przekrój”, „Gazeta Wyborcza”, „Życie”, „Dziennik Zachodni”, „Rzeczpospolita”. Autor i prowadzący program Sonda 2 na antenie TVP2. Jest autorem książek ,,Nauka – po prostu. Wywiady z wybitnym” oraz ,,Nauka to lubię”.