„Szybciej, dalej, mocniej! Akcja? Reakcja!”

Naukowcy z Laboratorium Pana Korka postanowili przyjrzeć się prawom mechaniki klasycznej. Ten dział fizyki zajmuje się ruchem, równowagą i oddziaływaniem ciał w naszym otoczeniu.

Na wykładzie zamiast punktów materialnych, sztywnych brył, układów odniesienia, wektorów czy równań ruchu pojawią się balony, gwoździe, krzesła i półmiski. Ze swojego laboratorium szaleni naukowcy przywiozą także ogromną drabinę, palety do towarów, poduszki, pompę próżniową oraz wielki materac.

Wszystkie te „pomoce naukowe” posłużą do badania ruchu ciał pod wpływem działających sił. Odważni studenci sprawdzą na własnej skórze (dosłownie!) zasadę bezwładności, akcji i reakcji oraz zachowania energii i pędu.

nagrodzony przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego prestiżowym wyróżnieniem „Popularyzator nauki 2014 r.”. Ceniony przez dzieci i dorosłych fizyk-dydaktyk. Uczestnik programów „Mam talent”, „X-Factor”. Prowadził własny program doświadczalny w telewizji Focus TV oraz brał udział w „Porankach Telewizji Katowice” prezentując doświadczenia i chemiczne.

W ramach stypendium doktoranckiego prowadził badania naukowe z fizyki półprzewodników w Instytucie Fizyki (Centrum Naukowo-Dydaktyczne Politechniki Śląskiej). Równocześnie z pracą naukową prowadził zajęcia dydaktyczne oraz wykłady popularnonaukowe z fizyki dla młodzieży i studentów (2002-2007), był sekretarzem Okręgowego Komitetu Olimpiady Fizycznej (2005-2007),  organizatorem Festiwalu Nauki i Multimediów Abstract w Gliwicach (2004, 2005). W roku 2006 otrzymał Nagrodę JM Rektora Politechniki Śląskiej za osiągnięcia w dziedzinie dydaktycznej. Członek Polskiego Towarzystwa Fizycznego i brytyjskiego Institute of Physics.

Zawodowo zajmuje się przygotowaniem i prowadzeniem wykładów, pokazów i warsztatów edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.  Prowadzi wykłady i warsztaty dla dzieci i młodzieży od początku powstania sieci Uniwersytetów Dziecięcych. Przykładowe tematy wykładów:  „Brrrr… – bardzo zimno”, „Uwaga! Monotlenek diwodoru”, „Krótka historia telekomunikacji”, „Kuchenne rewolucje, czyli fizyk w kuchni”