Korkowe Laboratorium Pomiarowe – SUN

10.05.2018 r. „Korkowe Laboratorium Pomiarowe”- Siemianowicki Uniwersytet Najmłodszych

Studentów Uniwersytetów Dziecięcych WSB zapraszamy na zajęcia przygotowane przez ekipę Pana Korka pt. „ Korkowe Laboratorium pomiarowe „. Zajęcia odbędą się w Siemianowickim Uniwersytecie Najmłodszych w Siemianowicach Śląskich, we czwartek, 10 maja 2018 r.

Co to jest metrologia? Jakimi jednostkami mierzono odległości w czasach prehistorycznych?  Czy łokciem uda się zmierzyć długość Ziemi? Co to jest decybelomierz? Na wszystkie pytania odpowie naszym młodym naukowcom Pan Korek wraz ze swoją ekipą podczas warsztatów „Korkowe Laboratorium Pomiarowe”. W trakcie zajęć dzieci będą mierzyć odległości wykorzystując zarówno części ciała jak i przymiar metrowysuwmiarkę oraz ultradźwiękowy dalmierz. Pośrednio zmierzymy prędkość studentów za pomocą bezpośredniego pomiaru czasu stoperem oraz przebytej drogi zmierzonej w stopach. Jeśli młodym naukowcom starczy sił, to na koniec zmierzymy prędkość wydmuchiwanego przez nich powietrza za pomocą anemometru oraz objętość płuc za pomocą spirometru. Każdy student otrzyma także specjalną kartę, gdzie będzie notował wyniki pomiarów.

Zajęcia odbędą się we czwartek, 10 maja, godz. 17.00 – 18.30 w Siedzibie Wodociągów Siemianowickich Aqua- Sprint Sp. z o. o., przy ulicy Śląskiej 100.

Liczba miejsc w grupie: 20; o przyjęciu do grupy warsztatowej decyduje kolejność zgłoszeń.

Koszt uczestnictwa: 25zł / os.

Rezerwacja miejsc: proszę wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy:  KLIKNIJ TUTAJ

Opłatę należy wnieść do 3 dni od otrzymania potwierdzenia rezerwacji miejsca (prosimy o przesyłanie potwierdzenia wpłaty lub informacji o uregulowaniu należności). W przypadku braku wpłaty w terminie 3 dni, kontaktujemy się z Państwem celem przypomnienia o opłacie, a  następnie do uczestnictwa w zajęciach zapraszane są dzieci z listy rezerwowej.

Dane do przelewu: konto Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej ING Bank Śląski S.A. o/Dąbrowa Górnicza: 64 1050 1272 1000 0008 0063 3554. W tytule przelewu należy wpisać nazwę zajęć  „Laboratorium pomiarowe SUN, imię i nazwisko Studenta”. Potwierdzenie dokonania opłaty proszę przesłać na adres: emleczko@wsb.edu.pl.

W przypadku rezygnacji z udziału w danych zajęciach opłata za warsztat nie podlega zwrotowi.