18.01.2018 r. „Niewidzialne przedmioty, światło pod kontrolą”- Świętochłowice

Studentów Uniwersytetów Dziecięcych WSB zapraszamy na zajęcia przygotowane przez ekipę Pana Korka pt. „Niewidzialne przedmioty, światło pod kontrolą”. Zajęcia odbędą się w Młodzieżowym Domu Kultury w Świętochłowicach, we czwartek, 18 stycznia 2018 r.

Razem z Ekipą Pana Korka Studenci UD sprawdzą oraz dowiedzą się, że światło pod kontrolą potrafi:
• złamać ołówek,
• chodzić po wodzie,
• powiększyć i odwrócić obraz,
• „wyczarować” zachód słońca w szklance,
• zamienić tonik w magiczną miksturę,
• oraz „zaczarować” probówkę, która zniknie na waszych oczach!
W trakcie warsztatów studenci poznają zjawiska odbicia, załamania i rozpraszania światła.

Młodzi adepci nauki spróbują przesłać świetlną wiadomość, która ominie przeszkodę i dotrze do adresata. Wspólnie z Naukowcami Pana Korka zbadają optyczne właściwości kropli wody oraz wody w naczyniu. Młodzi naukowcy dowiedzą się również o absorpcji i emisji światła, a do eksperymentów wykorzystają lasery. Na warsztatach zbudują także chemiczną latarkę, którą zabiorą do domu.

Zajęcia odbędą się w dwóch grupach wiekowych. Młodsza grupa (klasy 0, 1, 2, 3, 4) rozpoczyna zajęcia o godzinie 17.00. Formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ,

Grupa starsza (klasy 5, 6, 7 szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum) zajęcia rozpoczyna o godzinie 18.45. Formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ.

Liczba miejsc w grupie: 20 w każdej grupie wiekowej; o przyjęciu do grupy warsztatowej decyduje kolejność zgłoszeń.

Koszt uczestnictwa: 25zł / os.

Opłatę należy wnieść do 3 dni od otrzymania potwierdzenia rezerwacji miejsca (prosimy o przesyłanie potwierdzenia wpłaty lub informacji o uregulowaniu należności). W przypadku braku wpłaty w terminie 3 dni, kontaktujemy się z Państwem celem przypomnienia o opłacie, a  następnie do uczestnictwa w zajęciach zapraszane są dzieci z listy rezerwowej.

Dane do przelewu: konto Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej ING Bank Śląski S.A. o/Dąbrowa Górnicza: 64 1050 1272 1000 0008 0063 3554. W tytule przelewu należy wpisać nazwę zajęć  „Niewidzialne przedmioty  UDŚ, imię i nazwisko Studenta”. Potwierdzenie dokonania opłaty proszę przesłać na adres: emleczko@wsb.edu.pl.

W przypadku rezygnacji z udziału w danych zajęciach opłata za warsztat nie podlega zwrotowi.