18.04.2018 r. „Korkowe Laboratorium Pomiarowe”- Dąbrowski Uniwersytet Dziecięcy

Studentów Uniwersytetów Dziecięcych WSB zapraszamy na zajęcia przygotowane przez ekipę Pana Korka pt. „ Korkowe Laboratorium pomiarowe „. Zajęcia odbędą się w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej, w środę, 18 kwietnia 2018 r.

Co to jest metrologia? Jakimi jednostkami mierzono odległości w czasach prehistorycznych?  Czy łokciem uda się zmierzyć długość Ziemi? Co to jest decybelomierz? Na wszystkie pytania odpowie naszym młodym naukowcom Pan Korek wraz ze swoją ekipą podczas warsztatów „Korkowe Laboratorium Pomiarowe”. W trakcie zajęć dzieci będą mierzyć odległości wykorzystując zarówno części ciała jak i przymiar metrowysuwmiarkę oraz ultradźwiękowy dalmierz. Pośrednio zmierzymy prędkość studentów za pomocą bezpośredniego pomiaru czasu stoperem oraz przebytej drogi zmierzonej w stopach. Jeśli młodym naukowcom starczy sił, to na koniec zmierzymy prędkość wydmuchiwanego przez nich powietrza za pomocą anemometru oraz objętość płuc za pomocą spirometru. Każdy student otrzyma także specjalną kartę, gdzie będzie notował wyniki pomiarów.

Zajęcia odbędą się w dwóch grupach wiekowych. Młodsza grupa (klasy 0, 1, 2, 3, 4) rozpoczyna zajęcia o godzinie 17.00. Formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ,

Grupa starsza (klasy 5, 6, 7 szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum) zajęcia rozpoczyna o godzinie 18.45. Formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ.

Liczba miejsc w grupie: 20 w każdej grupie wiekowej; o przyjęciu do grupy warsztatowej decyduje kolejność zgłoszeń.

Koszt uczestnictwa: 25 zł / os.

Opłatę należy wnieść do 3 dni od otrzymania potwierdzenia rezerwacji miejsca (prosimy o przesyłanie potwierdzenia wpłaty lub informacji o uregulowaniu należności). W przypadku braku wpłaty w terminie 3 dni, kontaktujemy się z Państwem celem przypomnienia o opłacie, a  następnie do uczestnictwa w zajęciach zapraszane są dzieci z listy rezerwowej.

Dane do przelewu: konto Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej ING Bank Śląski S.A. o/Dąbrowa Górnicza: 64 1050 1272 1000 0008 0063 3554. W tytule przelewu należy wpisać nazwę zajęć  „Laboratorium pomiarowe  DUD, imię i nazwisko Studenta”. Potwierdzenie dokonania opłaty proszę przesłać na adres: emleczko@wsb.edu.pl.

W przypadku rezygnacji z udziału w danych zajęciach opłata za warsztat nie podlega zwrotowi.