Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, Uniwersytety Dziecięce WSB oraz Biblioteka Akademicka WSB zapraszają dzieci w wieku 6-12 lat na pierwsze w Nowym Roku spotkanie z cyklu WSB Czyta Dzieciom, które odbędzie się 11 stycznia w godz. 17.30-18.30. Zapraszamy również dzieci, które nie są naszymi studentami!

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Prosimy o rezerwację miejsc: KLIKNIJ TUTAJ
Liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu na zajęcia decyduje kolejność zgłoszeń.

Ideą spotkań w ramach WSB Czyta Dzieciom jest zachęcanie dzieci i rodziców do wspólnego czytania książek oraz wspieranie rozwoju intelektualnego i emocjonalnego dzieci poprzez obcowanie z wartościową literaturą. Podczas zajęć pracownicy Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej prezentują słuchaczom wybrane dzieła lub ich fragmenty oraz przygotowują dla uczestników spotkania gry, zabawy, zagadki, quizy oraz inne niespodzianki.

Podczas styczniowego spotkania Pracownicy WSB wspólnie z dziećmi, przeczytają fragmenty „Akademii Pana Kleksa”. Prodziekan Wydziału Nauk Stosowanych Pani dr inż. Karolina Lubieniecka-Kocoń, Kierownik Działu Kształcenia Ustawicznego Pani mgr Anna Giertler oraz Wykładowca w Katedrze Logistyki i Transportu  Pan dr. inż. Paweł Sobczak zabiorą dzieci w wyobraźni do Gmachu Akademii przy ulicy Czekoladowej, gdzie spotkamy Adasia Niezgódkę i Szpaka Mateusza. Poznamy także oczywiście tytułowego bohatera książki Jana Brzechwy – Pana Kleksa. Jak naprawdę na imię ma Pan Kleks? Czy potrafi unosić się w powietrzu? Co  kryje się w jego kieszeniach? Dlaczego kolorowe piegi są modne?

Wszystkiego dowiemy się na styczniowym spotkaniu „WSB Czyta Dzieciom”, które odbędzie się w czytelni Biblioteki Akademickiej WSB, w tzw. strefie relaksu. Dla dzieci zaplanowano także gry i zabawy oraz atrakcje.