Akademia WSB  w Dąbrowie Górniczej, Uniwersytety Dziecięce Akademii WSB oraz Biblioteka Akademicka WSB zapraszają dzieci w wieku 6-12 lat na spotkanie z cyklu WSB Czyta Dzieciom, które odbędzie się w środę 14 listopada 2018 o godz. 17.30.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zapraszamy również dzieci, które nie są naszymi studentami!

Na listopadowym spotkaniu, którego inspiracją jest 100-lecie nadania kobietom praw wyborczych, poznamy  wyjątkową książkę o niezwykłych kobietach: „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek”. Opowiadania oraz przepiękne ilustracje-portrety są pretekstem do przyjrzenia się roli kobiet w naszym życiu. Spośród 100 różnych historii, których wspólnym mianownikiem są kobieca odwaga, siła i determinacja, wybierzemy kilka opowieści o kobietach super-bohaterkach z odległych stron świata, żyjących w różnych czasach, zajmujących skrajne pozycje społeczne i walczące o różne sprawy. Biogramy Fridy Kahlo, Ireny Sendlerowej, Marii Curie-Skłodowskiej, Agaty Christie, Sereny Williams czy Michelle Obamy z pewnością zainspirują także chłopców. W roli lektorów wystąpią oczywiście pracownicy Akademii WSB, a czytaniu towarzyszyć będą różnorodne formy zajęć plastycznych, gier oraz zabaw

 

Ideą spotkań w ramach Akademia WSB Czyta Dzieciom jest  wspieranie rozwoju intelektualnego oraz emocjonalnego dzieci poprzez wspólne czytanie i obcowanie z książką . Podczas zajęć pracownicy Akademii WSB prezentują słuchaczom najbardziej  wartościowe, często nagradzane na całym świecie dzieła literatury dziecięcej. Podczas zajęć tworzy się wyjątkowa przestrzeń aktywująca potencjał kreatywny do działań artystycznych kształtujący umiejętności wyrażania siebie i poczucie własnej wartości – filarów sukcesu życiowego każdego człowieka.

Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Akademickiej WSB (ul. Cieplaka 1c, 3 piętro) w tzw. strefie relaksu.
Udział w zajęciach jest bezpłatny. Ze względów organizacyjnych prosimy o rezerwację miejsc:
 KLIKNIJ TUTAJ
Liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu na zajęcia decyduje kolejność zgłoszeń.